Založiť webovú stránku alebo eShop

Box Club Ružinov 821

Novinky

POZVÁNKA

 

POZVÁNKA

Srdečne Vás všetkých pozývame na ďalšie kolo českej extraligy boxu, ktorá sa bude konať dňa 7.5.2017 v Bratislave na Kopčianskej ulici č. 14 (vjazd cez č. 16) - Engerau aréna

- VSTUPENKY na akciu je možné zakúpiť priamo na mieste konania alebo v predpredaji v priestoroch Box Clubu Ružinov 821 na Seberíniho ul. č 14 (OD Kocka)
- vstupné 5 € - ku každej vstupenke nápoj zadarmo
(kokosové mlieko KOH LIBRE)

- VIP stoly s občerstvením
(objednávka cez 
ruzinov821@gmail.com
)

- sprievodný program
- thajský box
- amatérske a profi zápasy K1
- súboj o amatérskeho majstra SR

V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať

 

Aktuálny rozpis tréningov

 

 

 

Zápasy nášho klubu v Českej extralige!!!!!!!

 

Sledujte ONLINE - LIVE zápasy nášho klubu v 
Českej extralige!!!!!!!
 
 

Srdečne Vás pozývame na Českú extraligu boxu, ktorej sa tento krát zúčastní aj náš klub. Prvé kolo sa koná už túto sobotu 
10. septembra 2016 o 17:00 hod v Bratislave na Kopčianskej ul. 14 v Engerau aréne. Pre tých, ktorí sa nemôžu zúčastniť ponúkame online prenos, ktorý nájdete po kliknutí na odkaz.
Ďakujeme za Vašu priazeň.

 

 

 

 

  

 

Príhovor ku koncu roka od nášho kamaráta Mareka Navrátila.
Niečo na čítanie, pre všetkých..
.

 

Nazdar

Nazdar boxeri všetkých váhových aj vekových kategórií, muži aj ženy a aj priatelia a fanúšikovia tohto športu. Športu, ktorý sa pred mnohými rokmi usadil v Ružinove.

Partia nadšencov sa dala dohromady a začali sa prvé tréningy v Centre voľného času na Chlumeckého ulici na Pošni. Začiatky boli náročné, chýbali technické pomôcky a boxerské vybavenie. Niektorí si ešte pamätajú staré kožené rukavice plnené slamou, ktorá sa aj cez bandáž, teda obyčajný obväz, zapichávala pod kožu. Boli už celkom vyboxované a každý úder bolo cítiť ako kopnutie koňom. 

Žiadny sponzor neexistoval a všetko sme si museli postupne kupovať ale aj na kolene vyrábať sami. Veľkú pomoc vo forme veľmi nízkych poplatkov za miestnosť sme dostávali od CVČ Esko, kde sme boli zaregistrovaní ako krúžok boxu.

Na začiatku nás bolo len pár, no ako plynul čas, pribúdali desiatky nových nadšencov a aj prvých žien. Stále sme však boli ako partia kamarátov, navzájom si pomáhajúcich. Atmosféra na tréningoch  bola uvoľnená, priateľská.  Slabší začínajúci boxeri dostávali rady a pomoc od skúsenejších borcov a tým rýchlejšie napredovali.

Avšak po niekoľkých rokoch fungovania a stále sa zvyšujúcemu záujmu nových členov o box prišlo k zatvoreniu celého Centra voľného času. Hrozilo, že partia sa rozpadne a box v Ružinove skončí. Vďaka pomoci členov sa podarilo získať priestory v obchodnom dome Kocka. Priestory síce väčšie, ale stále skromné pre potreby rozrastajúceho sa a už v tom čase zaregistrovaného Box Clubu Ružinov 821.

Klub sa presťahoval a bolo treba stále väčšieho počtu športového náradia. Peniaze neboli a tak len vďaka pomoci a ochote niektorých členov sa darí ako tak napredovať.

Nájom za miestnosť nás nútil zvýšiť cenu za tréningy. Tá je stále hádam najnižšia v celej strednej Európe. Prioritou bolo zachovať kamarátskeho ducha a dobrú atmosféru v klube a nie ísť komerčnou cestou a na ľuďoch zarábať. Darí sa to hlavne vďaka vašim trénerom, ktorí dávajú tomuto športu a aj vám kus seba samého. Stojí ich to takmer všetok ich čas, energiu, sem tam aj nervy a o peniazoch sa ani nemusíme baviť.

Napriek skromným podmienkam  v klube, všetkým prekážkam v našom športe a vďaka niektorým ľuďom sa vám podarilo dosiahnuť veľmi dobré športové výsledky. Každý z vás vie, či dosiahol to, čo očakával. Preto nebudem vaše konkrétne výsledky menovať aj keď sú výborné.

Prekážok v našom športe je neúrekom. Od žiadnej finančnej podpory od štátu, zväzu, mesta či mestskej časti alebo len  mizernej oproti skutočným potrebám, až po polená, ktoré nám hádžu pod nohy niektorí ľudia zo zväzu, nepoctiví rozhodcovia, podvádzajúci súperi. Menovať ich nie je potrebné, skúsenosti máte sami.

Ak chcete aj naďalej dosahovať kvalitné výsledky v boxe, je potrebné si uvedomiť, že musíte dať do toho viac.

Viac  vo forme prístupu k tomuto olympijskému športu, prístupu k sebe samým a prístupu k ľuďom okolo vás.  Áno, v ringu stojí každý z vás proti súperovi sám. Ale bez pomoci vášho trénera, kamarátov v telocvični, rodičov a rôznych priateľov klubu, by ste nedosiahli nič.

Každý z vás môže dať klubu viac. Preto tí skúsenejší pomáhajte tým začínajúcim. Vzdelávajte sa a deľte sa o poznatky s ostatnými. Čítajte knihy o boxe, o kondičnej príprave, o stavbe a fungovaní vášho tela, o zdravej životospráve a stravovaní. Takisto sa naučte základy prvej pomoci, môžete tým pomôcť kamarátovi v telocvični, ale aj mimo nej a aj svojim blízkym.

 Box nie je len o fyzickom tréningu v telocvični. Vaši tréneri vám nedokážu dať všetko. Naštudujte si pravidlá boxu, pravidlá o rozhodovaní zápasov. A naučte to ostatných v klube. Nebudú vás môcť nepoctiví funkcionári len tak „odboxovať“ a poškodiť klubu alebo vám uškodiť rozhodcovia nepoctivým rozhodovaním. Len tak je možné zlepšiť  stav boxu na Slovensku.

Uvedomte si, že vy nereprezentujete len sami seba. Reprezentujete aj svojich kamarátov v klube, svojho trénera, klub samotný, mestskú časť Ružinov, vaše mesto Bratislavu ale aj vašu krajinu Slovensko!

Je to veľká zodpovednosť, preto sa snažte urobiť box lepším športom!

 Je to šport olympijský, buďte hrdí na tento šport, buďte čestní v ringu aj na ulici, súťažte zdravo, súpera stačí poraziť a nie ho zabiť ako veľakrát kričia v hľadisku diváci!

Ak sa vám nepáči to alebo ono v klube alebo telocvični, nečakajte že to niekto iný vylepší. Nájdite riešenie sami, dajte sa  viacerí dohromady. Hľadajte cesty ako získať finančnú, materiálovú alebo inú pomoc. Len tak môžete dosiahnuť viac, či už v športe alebo aj v živote. Aj veľa malých vecí dokáže pomôcť celku.

A to váš klub, vaše mesto a vaše Slovensko potrebuje!

 

Veľa nových športových úspechov ale aj úspechov v osobnom živote vám všetkým prajem!

Boxu zdar!!!

 

Váš kamarát Marek Navrátil

 

 

 

Srdečne Vás všetkých pozývame na ďalšie kolo českej extraligy boxu, ktorá sa bude konať dňa 7.5.2017 v Bratislave na Kopčianskej ulici č. 14 (vjazd cez č. 16) - Engerau aréna

- VSTUPENKY na akciu je možné zakúpiť priamo na mieste konania alebo v predpredaji v priestoroch Box Clubu Ružinov 821 na Seberíniho ul. č 14 (OD Kocka)
- vstupné 5 € - ku každej vstupenke nápoj zadarmo
(kokosové mlieko KOH LIBRE)

- VIP stoly s občerstvením
(objednávka cez ruzinov821@gmail.com)

- sprievodný program
- thajský box
- amatérske a profi zápasy K1
- súboj o amatérskeho majstra SR

V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať.

 

TOPlist
SPONZORI
SPONZORI
Petra
Dobry den chcela by som sa spytat ako je to u vas s cenami. ci sa plati za kazdy trening alebo mesacne a kolko to vychadza. Dakujem
mimiqa
Dobry den,,moja dcerka ma 12 rokov chcela by zacat chodit na box aj hlavne koli kondiciu,,kolko sa plati mesacne kedy by mohla zacat kedze bude uplny zaciatocnik.. Dakujem
Ružinov 821
to: andrej, Miso, BOX23, Domco, Majky, Bcc, simaa, Michal, Eliška, Adam a Ela
ruzinov821@gmail.com
Ela
Mam 15 rokov a rada by som zacala s boxom . Kedy mozem prist, kolko to stoji za mesiac a ake oblecenie potrebujem na trening ?
Adam
Zdravím,
aká je prosím Vás cena tréningu? Máte nejakú mesačnú cenu/permanentku, vrámci ktorej sa môže cvičenec zúčastňovať napr. ranného boxu + svojich tréningov?
Ďakujem.
Eliška
Hello, mam 23 rokov a rada by som zacala s boxom ... odkedy sa da zacat? A kolko to cca stoji na mesiac? Vdaka :-)
Michal
Zdravím, dá sa robiť box pri kontaktných šošovkách?
simaa
Mám 18rokov a chcela by som začať chodiť na box,kedy mám prísť?
Bee
Rada by som sa opýtala koľko by to stálo na mesiac pri tréningoch pre deti a mládež
Majky
Zdravím rád by som sa spýtal koľko by sa platilo mesačne?
Domco
A či sa na tréningu robia aj zápasy medzi sebou?? Ďakujem za odpoved. 😀😀Lebo budem zaciatocnik alebo má dajú do skupiny pre zaciatocnikov???
Domco
Chcem sa spýtať kde. Mám začať v akej skupine som začiatočník trénoval som iba aikido jeden rok a mám 11 rokov
BOX23
kolko sa plati mesačne
Miso
Kolko sa plati mesačne?
andrej
Ako sa platí?
laco boss
ranný box je 06:00 treba prísť a vyskúšať... prvý tréning je zdarma
tréning je vhodný aj pre začiatočníkov
jaricek2
okolkej zacina rany box
Mirka
ranny box je v akom čase prosim ? a je vhodny aj pre začiatočnikov ? Dakujem za info
Janka
to Viki, Andrej:
Na prvý tréning, ktorý je bezplatný stačí prísť, netreba sa vopred nahlasovať. So sebou športové oblečenie a vhodnú športovú obuv. Podrobnejšie info priamo na mieste.
Janka
to Bea, Domca:
Áno, nábor je celoročne, zapojiť sa dá kedykoľvek v čase tréningov.
Nový príspevok
nick
text
Odpíšte číslo